Norma ISO 14001 – co oznacza?

Norma ISO 14001 jest normą, która zawiera wymagania odnośnie zarządzania środowiskowego. Jest przeznaczona dla wszystkich organizacji – bez względu na wielkość, warunki geograficzne, społeczne i kulturowe. Ma dostarczać organizacjom, firmom, przedsiębiorstwom elementów skutecznego systemu zarządzania środowiskowego.

Podstawowym zadaniem normy ISO 14001 jest ochrona środowiska i zapobieganie jego zanieczyszczeniu. Wdrożenie normy ISO 14001 do firmy pomaga chronić środowisko dzięki poprawieniu działalności i polityki środowiskowej prowadzonej przez firmę. Norma zakłada, że firmy będą systematycznie monitorować i oceniać system działania środowiskowego oraz cały czas go doskonalić.

Jeśli firma chce zdobyć certyfikat ISO 14001, musi spełnić wszystkie wymagania normy. Certyfikat ISO świadczy o redukcji emisji, odpadów i ścieków. Certyfikat podnosi także międzynarodowy prestiż firmy, dzięki czemu firma staje się bardziej konkurencyjna. Zdobyte odznaczenie jest także informacją dla klientów, o tym, że firma świadomie dba o środowisko. Tak więc – norma ISO 14001 przyczynia się do ochrony środowiska, lecz także zwiększa wartość rynkową firmy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*